| # | Virksomhed | Afkastningsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Greenzum International ApS | 2993,0% | 262.620 kr. | 1 | 3,8 | København SV |
| 2 | Black Swans Exist Copenhagen ApS | 1604,0% | -53.536 kr. | — | 4,8 | Hellerup |
| 3 | VIEWCARE MANAGEMENT ApS | 1113,2% | 135.165 kr. | 1 | 3,5 | Søborg |
| 4 | Vikar Booking ApS | 596,3% | 242.347 kr. | 1 | 3,3 | Esbjerg Ø |
| 5 | Biomedicare ApS | 352,5% | 187.500 kr. | — | 8,0 | Frederiksberg C |
| 6 | EzyAcnt ApS | 310,7% | 600.341 kr. | 2 | 4,3 | Greve |
| 7 | Workstaff P/S | 161,9% | 7,5 mio. kr. | 2 | 7,3 | Hvidovre |
| 8 | TEAMSERVICE ApS | 156,0% | 318.647 kr. | 1 | 3,6 | Brøndby Strand |
| 9 | LJJ CONSULT ApS | 121,6% | 1,7 mio. kr. | 8 | 4,1 | Herlev |
| 10 | vikarlink ApS | 90,8% | — | — | 7,1 | Rødovre |
| 11 | prætorius ApS | 87,7% | — | 10 | 6,7 | Store Merløse |
| 12 | DYREBORG CONSULTING ApS | 87,4% | -7.020 kr. | 1 | 5,9 | Rungsted Kyst |
| 13 | Northern Search ApS | 83,1% | 1,0 mio. kr. | 2 | 3,7 | København Ø |
| 14 | Krumhardt Matzen ApS | 80,8% | 1,4 mio. kr. | 1 | 6,5 | Charlottenlund |
| 15 | Ad-Hoc Service ApS | 79,8% | 10,4 mio. kr. | 28 | 4,3 | Toftlund |
| 16 | HDS ApS | 78,5% | 8,6 mio. kr. | 9 | 5,6 | Skive |
| 17 | Vikar og Gastronomi ApS | 77,0% | — | 1 | 3,2 | Slagelse |
| 18 | Burmeister Og Bjerge ApS | 76,0% | 5,4 mio. kr. | 17 | 5,7 | Langebæk |
| 19 | Q83 ApS | 72,5% | 497.938 kr. | 2 | 6,2 | Ringsted |
| 20 | Newjob.dk ApS | 72,2% | 5,4 mio. kr. | 1 | 4,4 | Odense C |
| 21 | Regulus Consult ApS | 71,7% | 157.080 kr. | 1 | 7,0 | Ringsted |
| 22 | UniCrew ApS | 69,3% | 2,0 mio. kr. | 46 | 8,2 | Hvidovre |
| 23 | Ejs. Stæremosen ApS | 69,0% | 611.709 kr. | — | 7,1 | Herlev |
| 24 | SocialNetværket ApS | 68,9% | 24,7 mio. kr. | 103 | 8,8 | Kolding |
| 25 | Hema Entreprise ApS | 68,5% | 4,4 mio. kr. | 2 | 6,4 | Køge |
| 26 | CoCo's Vikar Service ApS | 68,3% | 4,3 mio. kr. | 37 | 6,2 | København S |
| 27 | Personalhuset Danmark A/S | 67,6% | 2,3 mio. kr. | 1 | 4,0 | København K |
| 28 | NORDIC SEARCH GROUP ApS | 67,4% | 1,4 mio. kr. | 1 | 6,8 | Hørsholm |
| 29 | BEROE TEKNIK ApS | 67,2% | 1,2 mio. kr. | 1 | 7,1 | Juelsminde |
| 30 | ApoFlex ApS | 67,0% | 2,1 mio. kr. | 12 | 7,4 | Tilst |
| 31 | Upfront Care & Vikar ApS | 66,5% | 1,7 mio. kr. | 11 | 7,3 | Præstø |
| 32 | BSK ApS | 65,5% | 734.728 kr. | 1 | 6,4 | Odense C |
| 33 | Dawn Designs ApS | 65,4% | -71.072 kr. | 1 | 6,5 | Egå |
| 34 | WOPE KONSULENTGRUPPE ApS | 65,1% | 1,0 mio. kr. | 1 | 6,9 | Karlslunde |
| 35 | MOMENTUM CONSULTING A/S | 63,9% | 10,2 mio. kr. | 8 | 7,0 | København Ø |
| 36 | Boyden A/S | 63,9% | 18,7 mio. kr. | 10 | 7,9 | Aarhus C |
| 37 | Bureauet Satellitten ApS | 62,5% | 1,5 mio. kr. | 7 | 6,4 | Nykøbing F |
| 38 | HUMANTRUST A/S | 62,5% | 16,2 mio. kr. | 14 | 7,6 | Tilst |
| 39 | KTR Servicer ApS | 62,3% | 1,4 mio. kr. | 1 | 7,0 | Kolding |
| 40 | DRIFTSSELSKABET DANMARK ApS | 61,9% | 3,2 mio. kr. | 1 | 5,9 | Hvidovre |
| 41 | Inno Pipe Solutions ApS | 61,6% | 560.930 kr. | 1 | 6,9 | Randers NV |
| 42 | ProScout ApS | 60,7% | 1,6 mio. kr. | 1 | 7,2 | Stenløse |
| 43 | Freya Service ApS | 60,2% | 2,4 mio. kr. | 11 | 7,5 | Albertslund |
| 44 | Haeger & Carlsson Executive Search and Interim ApS | 59,0% | 1,5 mio. kr. | 1 | 6,2 | Herlev |
| 45 | People Placement ApS | 58,9% | 589.696 kr. | 1 | 6,3 | Svendborg |
| 46 | Kodexgruppen ApS | 58,5% | 1,4 mio. kr. | 17 | 4,1 | Hvidovre |
| 47 | Arting Green ApS | 58,5% | 647.643 kr. | 2 | 6,3 | København K |
| 48 | TCP Viborg ApS | 58,0% | 20,9 mio. kr. | 46 | 7,6 | Viborg |
| 49 | Nordic Sport Scholarship Association ApS | 57,3% | 3,1 mio. kr. | 6 | 6,9 | København K |
| 50 | Black Swans Exist ApS | 56,6% | 6,0 mio. kr. | 4 | 4,0 | Hellerup |
Ranglisten dækker alle 1.019 virksomheder inden for arbejdsformidling og rekruttering sorteret efter afkastningsgrad. Topplaceret er Greenzum International ApS med 2993,0%, efterfulgt af Black Swans Exist Copenhagen ApS (1604,0%) og VIEWCARE MANAGEMENT ApS (1113,2%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.