| # | Virksomhed | Resultat | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | I. ANKER ANDERSEN A/S | 6,5 mio. kr. | 78,5 mio. kr. | 107 | 7,3 | Holbæk |
| 2 | Nordens Asfalt A/S | 4,0 mio. kr. | 14,4 mio. kr. | 12 | 7,1 | Holbæk |
| 3 | BRØNDBORINGSFIRMAET BRØKER A/S | 1,8 mio. kr. | 16,3 mio. kr. | 19 | 7,3 | Holbæk |
| 4 | Ricos TV-inspektion A/S | 1,6 mio. kr. | 14,4 mio. kr. | 16 | 7,4 | Regstrup |
| 5 | JAC Kloakteknik A/S | 1,0 mio. kr. | 13,2 mio. kr. | 33 | 6,1 | Holbæk |
| 6 | JR Consult & Construction ApS | 924.380 kr. | 1,3 mio. kr. | 1 | 5,5 | Regstrup |
| 7 | HP TENNISANLÆG A/S | 634.663 kr. | 6,4 mio. kr. | 8 | 7,4 | Ugerløse |
| 8 | Filum ApS | 605.496 kr. | 2,5 mio. kr. | 10 | 6,6 | Holbæk |
| 9 | Schmidt Kloak & Anlæg ApS | 363.632 kr. | 1,6 mio. kr. | 5 | 6,1 | Vipperød |
| 10 | ENTREPRENØR SØREN KRISTIANSEN A/S | 322.986 kr. | 33,7 mio. kr. | 59 | 7,2 | Holbæk |
| 11 | Benlose entreprenor ApS | 315.198 kr. | 404.100 kr. | — | 7,1 | Gislinge |
| 12 | Callesen Byg & Anlæg ApS | 305.222 kr. | — | 2 | 5,6 | Svinninge |
| 13 | ANLÆGSENTREPRENØR OLESEN ApS | 105.321 kr. | 2,8 mio. kr. | 3 | 5,5 | Regstrup |
| 14 | BBC ENTREPRISE ApS | 11.857 kr. | 181.240 kr. | — | 1,5 | Tølløse |
| 15 | ProBoring ApS | 11.237 kr. | 1,1 mio. kr. | 1 | 5,5 | Holbæk |
| 16 | Safe Connect ApS | -37 kr. | 1.371 kr. | — | 5,9 | Holbæk |
| 17 | Grav og Teknik Aps | -10.000 kr. | -10.000 kr. | — | 7,4 | Holbæk |
| 18 | Kenno Jørgensen ApS | -33.964 kr. | -20.089 kr. | 0 | 4,8 | Holbæk |
| 19 | HULVEJENS MINIGRAVER ApS | -132.590 kr. | 212.533 kr. | 1 | 3,1 | Holbæk |
| 20 | FR. DAHLGAARD A/S, VANDVÆRKSINDUSTRI | -133.939 kr. | 2,2 mio. kr. | 11 | 4,1 | Holbæk |
| 21 | RENKLOAK ApS | -866.571 kr. | 1,1 mio. kr. | 6 | 4,0 | Roskilde |
21 af 21 | ||||||
Ranglisten dækker alle 21 virksomheder inden for anlægsvirksomhed i holbæk sorteret efter resultat. Topplaceret er I. ANKER ANDERSEN A/S med 6,5 mio. kr., efterfulgt af Nordens Asfalt A/S (4,0 mio. kr.) og BRØNDBORINGSFIRMAET BRØKER A/S (1,8 mio. kr.).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.