| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Salon 1400 ApS | 100,0% | — | — | 6,7 | Give |
| 2 | PN HOLDING VEJLE ApS | 99,8% | -19.716 kr. | 1 | 5,8 | Vejle |
| 3 | ApS KOMPLEMENTARSELSKABET KOLDING STORBUTIKKER | 98,2% | -7.501 kr. | — | 7,2 | Vejle |
| 4 | Sundfokus ApS | 89,3% | 1,0 mio. kr. | 1 | 7,3 | Give |
| 5 | EMS Shape Vejle ApS | 74,7% | 44.871 kr. | — | 8,0 | Vejle |
| 6 | Beauty Center ApS | 69,1% | 2,0 mio. kr. | 2 | 7,4 | Vejle |
| 7 | Nails Gallery Bryggen ApS | 69,0% | 1,9 mio. kr. | 3 | 7,2 | Vejle |
| 8 | PRO HAIR DENMARK ApS | 68,5% | 414.687 kr. | 1 | 5,9 | Vejle |
| 9 | SPRINGBJERGLUND ApS | 67,9% | 3,3 mio. kr. | 7 | 7,2 | Randbøl |
| 10 | Borch & Selmer ApS | 65,0% | 878.946 kr. | 2 | 6,9 | Vejle Øst |
| 11 | SHAPE FITNESS OG MOTION ApS | 64,9% | 1,6 mio. kr. | 6 | 5,6 | Børkop |
| 12 | BEGRAVELSESFORRETNINGEN VAHL & WETCHE ApS | 64,5% | 875.015 kr. | 3 | 5,6 | Vejle |
| 13 | SALON ANNI, VEJLE ApS | 62,1% | 2,0 mio. kr. | 5 | 6,1 | Vejle |
| 14 | Clinic Invitus ApS | 55,6% | 242.236 kr. | 1 | 6,5 | Vejle |
| 15 | mbh Derma Supply ApS | 53,5% | 3,1 mio. kr. | 3 | 6,9 | Vejle |
| 16 | EMARNI A/S | 52,6% | 360.228 kr. | 3 | 6,3 | Vejle Øst |
| 17 | BeautySkinStudio ApS | 47,8% | 875.005 kr. | 4 | 4,2 | Vejle |
| 18 | PAZIO ApS | 47,8% | 512.794 kr. | 2 | 5,4 | Vejle |
| 19 | Joile Nails ApS | 42,9% | -35.206 kr. | 4 | 5,2 | Vejle |
| 20 | Salon Eventyrspejlet - Hair & Beauty ApS | 41,5% | 450.160 kr. | 1 | 5,4 | Jelling |
| 21 | Obsido Skin Studio ApS | 36,0% | 886.074 kr. | 2 | 5,3 | Vejle |
| 22 | FRK. FILIA ApS | 28,7% | 427.873 kr. | 1 | 5,0 | Jelling |
| 23 | Superklip Vejle ApS | 18,7% | 346.296 kr. | 4 | 4,9 | Vejle |
| 24 | Skin&Soul ApS | 12,1% | — | 2 | 3,6 | Vejle |
| 25 | Klinik Body & Face ApS | 10,3% | 1,1 mio. kr. | 2 | 4,5 | Vejle |
| 26 | SYNDICATE TATTOO ApS | 7,0% | 666.978 kr. | 1 | 5,1 | Vejle |
| 27 | EMS Powerbody by Christina ApS | 6,5% | 122.012 kr. | 1 | 4,4 | Vejle Øst |
| 28 | Rabih Old Barbershop ApS | -8,1% | — | 3 | 3,8 | Vejle |
| 29 | Cosmetic Skin ApS | -9,5% | 115.397 kr. | 1 | 4,1 | Vejle |
| 30 | CITY FRISØRERNE ApS | -21,8% | 3,0 mio. kr. | 7 | 3,8 | Vejle |
| 31 | Assens Barber ApS | -31,1% | 325.634 kr. | 4 | 2,2 | Vejle |
| 32 | Lea-S ApS | -39,9% | — | 1 | 3,1 | Børkop |
| 33 | Luuna Sommer ApS | -47,8% | 269.817 kr. | 1 | 2,9 | Børkop |
| 34 | Os barbershop aps | -59,7% | — | 27 | 2,9 | Vejle |
| 35 | Solo Art Studio ApS | -61,6% | -53.999 kr. | 1 | 3,0 | Vejle |
| 36 | ITCVE ApS | -90,7% | 3,9 mio. kr. | 17 | 2,5 | Vejle |
| 37 | BAKO CARE ApS | -286,2% | 230.765 kr. | 1 | 2,5 | Vejle |
| 38 | EØJ ApS | -362,6% | -9.363 kr. | — | 3,8 | Vejle |
| 39 | Gå Mig Glad ApS | -483,1% | -19.333 kr. | 1 | 2,7 | Give |
39 af 39 | ||||||
Ranglisten dækker alle 39 virksomheder inden for andre personlige serviceydelser i vejle sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Salon 1400 ApS med 100,0%, efterfulgt af PN HOLDING VEJLE ApS (99,8%) og ApS KOMPLEMENTARSELSKABET KOLDING STORBUTIKKER (98,2%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.