| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Natural Beauty by S ApS | 100,0% | -3.144 kr. | — | 7,1 | Næstved |
| 2 | H. S. SCHACK ApS | 97,5% | 527.097 kr. | 2 | 5,6 | Næstved |
| 3 | MICHAEL FRANDSEN HOLDING ApS | 78,8% | 715.206 kr. | — | 8,1 | Næstved |
| 4 | MB SKIN CARE ApS | 77,6% | 653.170 kr. | 1 | 7,2 | Næstved |
| 5 | Aktiv Helse Studio ApS | 75,1% | 2,6 mio. kr. | 4 | 6,5 | Næstved |
| 6 | ByWillum ApS | 69,5% | 613.474 kr. | 1 | 6,6 | Holmegaard |
| 7 | Cosmeluxx ApS | 66,8% | 92.842 kr. | — | 7,6 | Næstved |
| 8 | Style Lounge Næstved ApS | 54,7% | 280.883 kr. | 1 | 5,6 | Næstved |
| 9 | Wellness Kompagniet ApS | 53,9% | 49.277 kr. | — | 5,4 | Næstved |
| 10 | Kosmetisk Klinik Næstved ApS | 50,6% | 1,4 mio. kr. | 2 | 5,9 | Næstved |
| 11 | CHANIS ApS | 50,5% | 2,3 mio. kr. | — | 6,9 | Næstved |
| 12 | Ivan Frisør ApS | 49,7% | 426.300 kr. | 2 | 5,4 | Næstved |
| 13 | E. CHRISTOFFERSEN BEGRAVELSESFORRETNING NÆSTVED ApS | 48,8% | 3,7 mio. kr. | 9 | 5,3 | Næstved |
| 14 | ibalance klinik ApS | 48,7% | — | 1 | 6,3 | Næstved |
| 15 | Sun Invest GT ApS | 48,2% | 534.857 kr. | — | 6,0 | Tappernøje |
| 16 | Dead Sea Care ApS | 46,0% | -1.188 kr. | — | 6,0 | Holmegaard |
| 17 | BIRGITTE DESIGN ANNO 2008 ApS | 45,5% | 2,7 mio. kr. | 6 | 6,8 | Næstved |
| 18 | AP DESIGN ApS | 44,8% | 458.618 kr. | 1 | 4,9 | Næstved |
| 19 | LarsogJuf ApS | 41,7% | 65.897 kr. | 4 | 5,7 | Herlufmagle |
| 20 | SALON DINES ApS | 36,6% | 1,4 mio. kr. | 4 | 5,3 | Næstved |
| 21 | CÆ Massage ApS | 35,8% | — | 1 | 4,4 | Næstved |
| 22 | HELIOS 4700 ApS | 31,7% | 762.786 kr. | 4 | 4,2 | Næstved |
| 23 | Frisør Hos Peter ApS | 31,2% | 29,6 mio. kr. | 77 | 7,4 | Næstved |
| 24 | Wentzel ApS | 30,5% | 142.769 kr. | 1 | 5,4 | Næstved |
| 25 | Bahez Barbershop ApS | 24,1% | 3,3 mio. kr. | 9 | 5,8 | Næstved |
| 26 | Jean og Dalgaard ApS | 22,0% | 1,6 mio. kr. | 4 | 4,7 | Næstved |
| 27 | Pinocchio ApS | 8,7% | 117.631 kr. | 1 | 3,9 | Næstved |
| 28 | Barbershop Rabih Frisør ApS | -3,2% | 576.701 kr. | 3 | 2,9 | Næstved |
| 29 | Klinik Bellus ApS | -14,6% | -39.119 kr. | — | 4,2 | Næstved |
| 30 | HOLMGÅRD RENS & VASK - Næstved ApS | -19,7% | 788.349 kr. | 4 | 3,4 | Næstved |
| 31 | NE Bodycare Aps | -20,4% | 118.657 kr. | — | 4,9 | Herlufmagle |
| 32 | Salon Sanat ApS | -28,6% | — | 3 | 2,3 | Næstved |
| 33 | Hvas Perfecting beauty ApS | -61,6% | 52.111 kr. | 1 | 2,9 | Næstved |
| 34 | Chaplin Fensmark ApS | -81,1% | 386.193 kr. | 1 | 2,9 | Holmegaard |
| 35 | En verden af dyr ApS | -82,7% | 15.476 kr. | 2 | 2,9 | Herlufmagle |
| 36 | Næstved Hundesportcenter ApS | -120,4% | -44.745 kr. | — | 4,8 | Næstved |
| 37 | Rikkemie ApS | -133,3% | 106.963 kr. | 1 | 2,3 | Næstved |
37 af 37 | ||||||
Ranglisten dækker alle 37 virksomheder inden for andre personlige serviceydelser i næstved sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Natural Beauty by S ApS med 100,0%, efterfulgt af H. S. SCHACK ApS (97,5%) og MICHAEL FRANDSEN HOLDING ApS (78,8%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.