| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Take5 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,2 | København K |
| 2 | Sundhed & Pleje ApS | 100,0% | -6.047 kr. | — | 6,0 | København V |
| 3 | Blush ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | København S |
| 4 | CPH HAIR I ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | København V |
| 5 | MASTER KLIP ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | København N |
| 6 | AWIALA 37 32 ApS | 100,0% | -5.148 kr. | — | 7,3 | København Ø |
| 7 | Danica Excellence ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | København K |
| 8 | Studio CPH 2200 ApS | 100,0% | -1.050 kr. | — | 7,1 | København N |
| 9 | SofaRen ApS | 100,0% | -39.694 kr. | — | 7,0 | København S |
| 10 | Helin Hair 4 ApS | 100,0% | — | 1 | 6,1 | Vanløse |
| 11 | RoyaPure ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | København K |
| 12 | LINA LOU COIFFURE ApS | 100,0% | 253.909 kr. | 3 | 5,1 | København K |
| 13 | KSA 002 ApS | 99,9% | -39.285 kr. | — | 5,7 | Valby |
| 14 | FJORD CAPITAL ApS | 99,8% | -359.144 kr. | — | 7,7 | København K |
| 15 | PM 2016 ApS | 99,8% | 0 kr. | — | 5,8 | København S |
| 16 | Large-IT ApS | 99,2% | -227.375 kr. | 1 | 5,8 | København K |
| 17 | SL Consultancy ApS | 98,5% | 665.631 kr. | 1 | 5,5 | København S |
| 18 | Lacuna tattoo ApS | 98,1% | 143.948 kr. | 1 | 6,7 | København V |
| 19 | LILLEMOSE CONSULTING ApS | 98,1% | -4.353 kr. | — | 6,2 | København V |
| 20 | SYNNE COIFFURE ApS | 97,4% | 274.628 kr. | 1 | 6,3 | København K |
| 21 | NCT Consult Aps | 97,1% | 10.413 kr. | — | 7,9 | København K |
| 22 | MML Holding ApS | 96,9% | -6.500 kr. | 1 | 6,0 | København SV |
| 23 | HundelufterFriends ApS | 95,8% | 0 kr. | — | 5,9 | København S |
| 24 | VASK & RENS ApS | 95,5% | -236.247 kr. | 1 | 6,0 | København S |
| 25 | Enter the dragon tattoo ApS | 95,5% | -10.040 kr. | 1 | 4,7 | København K |
| 26 | Maverick Cut Copenhagen Aps | 95,2% | 14.279 kr. | — | 7,7 | København S |
| 27 | Kryonordic ApS | 95,0% | — | — | 5,9 | København K |
| 28 | KØBENHAVNS YOGA ApS | 93,8% | 872.048 kr. | 4 | 5,3 | København Ø |
| 29 | Panduro Bilsyn ApS | 93,4% | 1,7 mio. kr. | 1 | 5,9 | København S |
| 30 | Klassisk Kørsel og Bedemandsassistance ApS | 93,2% | -11.348 kr. | 2 | 5,2 | Valby |
| 31 | C by C Copenhagen ApS | 92,9% | 70.578 kr. | — | 7,9 | København Ø |
| 32 | Cosmetica ApS | 92,3% | 1,9 mio. kr. | 1 | 6,4 | København K |
| 33 | Directors Salon ApS | 91,4% | — | 1 | 6,1 | København S |
| 34 | Møns Kropsterapi ApS | 91,2% | 30.850 kr. | 2 | 5,0 | København K |
| 35 | Barnholdt Mahony ApS | 90,5% | 2,1 mio. kr. | 4 | 7,0 | København K |
| 36 | Rephair ApS | 89,8% | 67.166 kr. | — | 6,4 | København K |
| 37 | PHAN WELLNESS ApS | 89,7% | 72.541 kr. | 1 | 5,9 | København Ø |
| 38 | Søstrenes Begravelsesforretning ApS | 88,5% | 198.684 kr. | 1 | 6,2 | Valby |
| 39 | Abbotts Consult ApS | 87,2% | 30.047 kr. | 1 | 5,5 | København V |
| 40 | Contour ApS | 87,0% | 119.487 kr. | 1 | 5,9 | København V |
| 41 | Kropsfrihed ApS | 86,3% | — | 1 | 5,4 | København S |
| 42 | AMAGER BEGRAVELSESFORRETNING ApS | 86,3% | 761.458 kr. | 3 | 6,9 | København S |
| 43 | REDMINKROP ApS | 85,5% | 6,0 mio. kr. | 24 | 8,2 | København Ø |
| 44 | Being Able ApS | 85,5% | 376.071 kr. | — | 8,2 | København K |
| 45 | Aglaia Klinikken ApS | 84,2% | 2,4 mio. kr. | 3 | 6,8 | København Ø |
| 46 | Evolve Actor Explode Frequency ApS | 83,7% | -10.065 kr. | — | 6,9 | København Ø |
| 47 | Pulskoncept ApS | 83,1% | 578.360 kr. | 2 | 6,3 | Valby |
| 48 | Helleloa Coiffure ApS | 83,0% | 653.178 kr. | 3 | 6,2 | København K |
| 49 | Theodor ApS | 82,1% | 631.187 kr. | 1 | 5,9 | København K |
| 50 | Bettyzoo ApS | 81,7% | 12,1 mio. kr. | 22 | 7,7 | København K |
Ranglisten dækker alle 464 virksomheder inden for andre personlige serviceydelser i københavn sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Take5 ApS med 100,0%, efterfulgt af Sundhed & Pleje ApS (100,0%) og Blush ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.