| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ARM MA HOLDING ApS | 97,8% | -177.711 kr. | — | 7,3 | Helsinge |
| 2 | SKOVLYGÅRD ApS | 83,0% | 3,2 mio. kr. | 14 | 7,3 | Græsted |
| 3 | YourSkinTreat ApS | 82,7% | -3.015 kr. | 1 | 6,2 | Frederiksværk |
| 4 | Amby ApS | 81,0% | 435.448 kr. | 1 | 6,0 | Græsted |
| 5 | Gilleleje wellness ApS | 76,1% | 1,2 mio. kr. | 1 | 4,9 | Gilleleje |
| 6 | Frisør Experten ApS | 71,1% | 1,2 mio. kr. | 3 | 6,0 | Gilleleje |
| 7 | Salon Raa ApS | 65,8% | 459.942 kr. | 1 | 6,7 | Helsinge |
| 8 | Texpert Helsinge ApS | 56,6% | 352.353 kr. | 2 | 6,2 | Helsinge |
| 9 | TIMA2012 ApS | 33,5% | 1,4 mio. kr. | 8 | 4,7 | Helsinge |
| 10 | HeltRent pleje & hjemmeservice ApS | 31,4% | 1,8 mio. kr. | 7 | 5,5 | Helsinge |
| 11 | CMSL COACHING ApS | 30,4% | -20.512 kr. | — | 6,8 | Dronningmølle |
| 12 | Mønten Vask og Rens ApS | 18,0% | 255.782 kr. | — | 6,4 | Helsinge |
| 13 | Marianne Dolva ApS | 11,7% | 81.079 kr. | 1 | 3,4 | Dronningmølle |
| 14 | SKØN Hair Lounge ApS | 9,8% | — | 1 | 3,4 | Helsinge |
| 15 | Fodterapi Nordsjælland ApS | -0,3% | 154.323 kr. | 1 | 1,9 | Helsinge |
| 16 | Quantum Center ApS | -43,0% | — | 1 | 2,5 | Gilleleje |
| 17 | PowerFit EMS ApS | -58,4% | 20.130 kr. | — | 3,7 | Græsted |
| 18 | OMNIVITA ApS | -66,0% | 150.943 kr. | 1 | 2,6 | Gilleleje |
| 19 | Meddo Helsinge ApS | -175,0% | -402.780 kr. | 1 | 3,6 | Helsinge |
| 20 | Sky Nails Aps | -268,6% | 57.201 kr. | 1 | 3,2 | Tisvildeleje |
| 21 | SKØN.dk ApS | -20262,3% | -107.680 kr. | — | 4,7 | Helsinge |
21 af 21 | ||||||
Ranglisten dækker alle 21 virksomheder inden for andre personlige serviceydelser i gribskov sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er ARM MA HOLDING ApS med 97,8%, efterfulgt af SKOVLYGÅRD ApS (83,0%) og YourSkinTreat ApS (82,7%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.