| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | QVORTRUP HOLDING A/S | 100,0% | — | — | 7,7 | Gentofte |
| 2 | PER NYGAARD EJENDOMME ApS | 98,5% | -260.781 kr. | 1 | 6,1 | Charlottenlund |
| 3 | J. Skovlund ApS | 95,5% | 784.006 kr. | 1 | 7,0 | Gentofte |
| 4 | Dinas energi ApS | 91,9% | 18.615 kr. | 1 | 4,4 | Hellerup |
| 5 | My Yoga ApS | 87,7% | 1,7 mio. kr. | 1 | 6,9 | Charlottenlund |
| 6 | Melier ApS | 85,6% | -3.235 kr. | — | 6,7 | Hellerup |
| 7 | NONA ApS | 80,4% | 13.450 kr. | — | 5,4 | Hellerup |
| 8 | Hafstrøm & Løye Hair Lounge I/S | 76,6% | 24.831 kr. | — | 5,8 | Hellerup |
| 9 | Hundens Univers ApS | 73,0% | 805.085 kr. | 3 | 5,7 | Charlottenlund |
| 10 | Mille Rodian ApS | 72,8% | 713.112 kr. | 1 | 6,1 | Charlottenlund |
| 11 | TWINSPIRIT ApS | 71,0% | 927.174 kr. | 5 | 7,4 | Klampenborg |
| 12 | Kirstine Hafstrøm ApS | 68,9% | 497.535 kr. | 1 | 7,1 | Charlottenlund |
| 13 | The Assana ApS | 68,8% | 209.359 kr. | 1 | 5,6 | Charlottenlund |
| 14 | Tanja Isabel ApS | 68,0% | 803.412 kr. | 1 | 5,7 | Charlottenlund |
| 15 | MANUVISION KLINIK ApS | 67,6% | 722.819 kr. | 1 | 5,6 | Hellerup |
| 16 | By Falkenberg ApS | 63,6% | 46.277 kr. | 1 | 5,5 | Charlottenlund |
| 17 | SkinExpert DK ApS | 63,5% | 1,4 mio. kr. | 4 | 6,0 | Charlottenlund |
| 18 | KURT BENTZEN ApS | 62,6% | 4,8 mio. kr. | 10 | 7,1 | Charlottenlund |
| 19 | JN BIOTECH ApS | 61,8% | 90.325 kr. | — | 8,1 | Hellerup |
| 20 | HELLERUP LASERKLINIK ApS | 59,7% | 2,2 mio. kr. | 3 | 6,2 | Hellerup |
| 21 | Moon Hair ApS | 58,5% | — | 1 | 5,7 | Hellerup |
| 22 | Shiny Nails ApS | 58,4% | 1,3 mio. kr. | 5 | 6,4 | Hellerup |
| 23 | FRISØRHUSET ApS | 56,9% | 813.238 kr. | 2 | 5,1 | Gentofte |
| 24 | OAK´S ApS | 55,5% | 4,9 mio. kr. | 11 | 5,7 | Hellerup |
| 25 | CITY CARE 2023 ApS | 55,0% | 187.979 kr. | 1 | 6,2 | Hellerup |
| 26 | KLINIK HELLERUP ApS | 54,5% | 4,1 mio. kr. | 10 | 7,6 | Hellerup |
| 27 | MB HOLDING ApS | 53,7% | -47.280 kr. | — | 6,2 | Hellerup |
| 28 | Soul of Hair ApS | 53,5% | 840.101 kr. | 2 | 6,6 | Hellerup |
| 29 | Lev for helvede ApS | 51,3% | 1,2 mio. kr. | 3 | 4,9 | Charlottenlund |
| 30 | Reeform Pilates Hellerup ApS | 51,1% | 618.820 kr. | 1 | 5,9 | Hellerup |
| 31 | Clinique Golé ApS | 49,6% | 369.535 kr. | 1 | 5,3 | Gentofte |
| 32 | Renseriet Jan Mikkelsen (Gentofte) ApS | 48,2% | 2,1 mio. kr. | 4 | 6,0 | Gentofte |
| 33 | GODAFSKED ApS | 47,5% | 5,7 mio. kr. | 4 | 7,0 | Gentofte |
| 34 | Care Hair by Helle Lytje Dalsgaard ApS | 46,1% | 350.922 kr. | 2 | 5,0 | Hellerup |
| 35 | CPH-BEGRAVELSE ApS | 44,7% | 748.925 kr. | 1 | 5,8 | Gentofte |
| 36 | Nørgaard Frisørforretning ApS | 38,8% | 676.283 kr. | 3 | 5,4 | Gentofte |
| 37 | POUL INGEMANN MØLLER ApS | 38,7% | — | — | 6,7 | Hellerup |
| 38 | BarberX ApS | 38,3% | — | 1 | 4,7 | Charlottenlund |
| 39 | BR Retail ApS | 36,5% | -20.064 kr. | 2 | 4,3 | Gentofte |
| 40 | Merry G ApS | 36,3% | 257.178 kr. | 1 | 4,9 | Charlottenlund |
| 41 | By Komi ApS | 36,3% | 602.336 kr. | 2 | 5,5 | Hellerup |
| 42 | RODIAN & RODIAN ApS | 33,8% | 177.142 kr. | 2 | 5,7 | Hellerup |
| 43 | CURE Lab ApS | 32,6% | 690.362 kr. | 1 | 6,3 | Charlottenlund |
| 44 | Hairlook Salon ApS | 31,8% | — | 2 | 4,5 | Gentofte |
| 45 | Glow 2900 - Lotinga ApS | 28,8% | 707.405 kr. | 1 | 4,2 | Hellerup |
| 46 | Salon Dia ApS | 28,0% | 844.241 kr. | 3 | 4,0 | Taastrup |
| 47 | Sanne Hamburger ApS | 27,8% | 2,7 mio. kr. | 3 | 4,6 | Charlottenlund |
| 48 | KL VEST ApS | 18,4% | 340.000 kr. | — | 6,3 | Charlottenlund |
| 49 | EMS FIT ApS | 18,1% | 226.639 kr. | 1 | 4,0 | Charlottenlund |
| 50 | Livinsu ApS | 10,8% | 18.013 kr. | — | 6,9 | Gentofte |
Ranglisten dækker alle 79 virksomheder inden for andre personlige serviceydelser i gentofte sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er QVORTRUP HOLDING A/S med 100,0%, efterfulgt af PER NYGAARD EJENDOMME ApS (98,5%) og J. Skovlund ApS (95,5%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.