| # | Virksomhed | Afkastningsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | LapTics ApS | 2343,9% | 2.359 kr. | — | 5,5 | Nærum |
| 2 | ADTECH ApS | 823,3% | — | — | 4,1 | Ringsted |
| 3 | Luudos Group ApS | 256,3% | -39.537 kr. | 2 | 3,7 | København Ø |
| 4 | ARENA COPENHAGEN ApS | 234,5% | -12.035 kr. | — | 5,9 | Rødekro |
| 5 | SKANDINAVISK GRAVØR INDUSTRI ApS | 86,6% | 810.517 kr. | 4 | 4,4 | Tappernøje |
| 6 | Gemmarii ApS | 83,3% | 69.622 kr. | 1 | 6,1 | Haslev |
| 7 | IMED ApS | 80,2% | 868.991 kr. | — | 7,4 | Odder |
| 8 | 2R Vital ApS | 79,6% | 14,2 mio. kr. | — | 8,3 | Ølstykke |
| 9 | STUDIE-TECH ApS | 78,6% | 690.289 kr. | 2 | 6,8 | København K |
| 10 | Mo Christianshavn ApS | 77,7% | 228.700 kr. | 1 | 4,2 | København K |
| 11 | GuildHub ApS | 77,6% | 146.547 kr. | — | 5,4 | Hjortshøj |
| 12 | ARELO ApS | 74,2% | 722.524 kr. | 1 | 6,3 | Helsingør |
| 13 | De4 ApS | 72,3% | 2,0 mio. kr. | 2 | 6,8 | Vanløse |
| 14 | TANDPROTETIKEREN SVENDBORG ApS | 66,9% | 4,7 mio. kr. | 7 | 7,2 | Svendborg |
| 15 | Ganium ApS | 66,6% | 3,6 mio. kr. | 7 | 5,1 | Frederiksberg |
| 16 | PRO DENTAL ApS | 62,7% | 9,0 mio. kr. | 12 | 7,2 | Silkeborg |
| 17 | Waoland ApS | 61,0% | 819.111 kr. | 1 | 6,3 | Hjørring |
| 18 | TANDPROTETIKEREN, HASLEV ApS | 60,3% | 3,3 mio. kr. | 5 | 7,4 | Haslev |
| 19 | Nanostic Technologies ApS | 59,1% | 354.143 kr. | 3 | 7,3 | Kongens Lyngby |
| 20 | Artesana ApS | 58,6% | 198.685 kr. | — | 7,6 | Dronninglund |
| 21 | URBAN SPORT SUPPLY ApS | 58,6% | 233.239 kr. | — | 8,1 | Vestbjerg |
| 22 | Fwoosh ApS | 58,1% | 53.005 kr. | — | 5,3 | Esbjerg V |
| 23 | Pro Denture ApS | 57,7% | 1,3 mio. kr. | — | 7,7 | Varde |
| 24 | KLINISK TANDTEKNIKER SØREN SØRENSEN ApS | 56,3% | 1,9 mio. kr. | 1 | 7,6 | Herning |
| 25 | Grand Oak ApS | 55,9% | 122.675 kr. | 1 | 3,3 | Odder |
| 26 | Plissé Copenhagen ApS | 54,2% | 1,1 mio. kr. | 1 | 6,5 | Hellerup |
| 27 | Ansigtsproteser DK ApS | 52,8% | 4,4 mio. kr. | 4 | 7,6 | Aarhus N |
| 28 | Puzzle Partner ApS | 52,3% | — | 1 | 6,5 | København S |
| 29 | ASX 763 ApS | 52,3% | 2,0 mio. kr. | 3 | 6,7 | Juelsminde |
| 30 | Quadrant ApS | 51,7% | 8,6 mio. kr. | 8 | 7,6 | Horsens |
| 31 | EVOTAG ApS | 51,5% | 420.988 kr. | — | 7,6 | Ballerup |
| 32 | ROSKILDE ORTO-TEKNIK ApS | 51,5% | 22,8 mio. kr. | 37 | 8,6 | Roskilde |
| 33 | MyMedCards ApS | 51,1% | 9,8 mio. kr. | 13 | 7,7 | Aarhus N |
| 34 | PH Innovation ApS | 50,8% | 71.507 kr. | — | 5,1 | Bjæverskov |
| 35 | TANDPROTESE KLINIKKEN ApS | 50,4% | 4,2 mio. kr. | 6 | 7,0 | Haderslev |
| 36 | Bangs Dentallaboratorium ApS | 48,6% | 3,1 mio. kr. | 4 | 6,7 | Esbjerg |
| 37 | HR2ORTOPÆDI ApS | 48,5% | 3,5 mio. kr. | 3 | 7,0 | Valby |
| 38 | KERTEMINDE ISVÆRK ApS | 48,5% | 88.305 kr. | 1 | 4,3 | Kerteminde |
| 39 | Marstal Copenhagen ApS | 48,0% | 157.392 kr. | 1 | 6,8 | Holbæk |
| 40 | Dan-opal ApS | 46,5% | 73.202 kr. | 1 | 3,7 | Slagelse |
| 41 | Scandic Defence ApS | 45,0% | 3,8 mio. kr. | 3 | 7,3 | Jyllinge |
| 42 | EASY DENT A/S | 44,7% | 17,4 mio. kr. | 12 | 6,6 | Silkeborg |
| 43 | LG Holding af 2016 ApS | 44,5% | -2.575 kr. | — | 6,5 | Silkeborg |
| 44 | Stål Unitor ApS | 43,8% | 2,0 mio. kr. | 5 | 7,2 | Esbjerg |
| 45 | SAND MADSEN DENTAL ApS | 43,5% | 597.424 kr. | 4 | 6,0 | Slagelse |
| 46 | JDD Dental ApS | 43,0% | 3,2 mio. kr. | 4 | 7,0 | Kolding |
| 47 | SKS ORTODONTITEKNIK ApS | 42,7% | 6,7 mio. kr. | 10 | 7,9 | Frederiksberg |
| 48 | CITIUS REMEX ApS | 42,7% | 475.833 kr. | — | 7,7 | Odder |
| 49 | ORTOPÆDI SKOMAGEREN ApS | 42,6% | 3,8 mio. kr. | 6 | 6,7 | Odense C |
| 50 | TPK ApS | 42,1% | 1,5 mio. kr. | 1 | 7,5 | Esbjerg |
Ranglisten dækker alle 802 virksomheder inden for anden fremstillingsvirksomhed sorteret efter afkastningsgrad. Topplaceret er LapTics ApS med 2343,9%, efterfulgt af ADTECH ApS (823,3%) og Luudos Group ApS (256,3%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.