| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SFR-Innovation ApS | 100,0% | — | — | 6,7 | Odense N |
| 2 | Nørgaard Panum ApS | 100,0% | -9.746 kr. | — | 6,4 | Odense C |
| 3 | MM Scouting Agency ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,2 | Odense C |
| 4 | ABX 2.0 ApS | 100,0% | -31.163 kr. | — | 7,0 | Odense C |
| 5 | REFFSTRUP HOLDING ApS | 100,0% | 77.483 kr. | 1 | 6,3 | Odense M |
| 6 | PKN Invest ApS | 99,5% | 9.079 kr. | — | 7,8 | Odense C |
| 7 | Betydning ApS | 99,4% | — | 1 | 6,6 | Odense C |
| 8 | Mabu Holding ApS | 98,0% | — | — | 6,1 | Odense C |
| 9 | SELVEJER HOLDING ApS | 97,5% | -93.325 kr. | 2 | 6,0 | Odense C |
| 10 | UniBio Tech Science ApS | 97,2% | 7.307 kr. | 1 | 6,0 | Odense SØ |
| 11 | 3C Odense ApS | 96,9% | -28.455 kr. | — | 6,5 | Odense C |
| 12 | SALTO ApS | 92,0% | 66.817 kr. | 1 | 6,7 | Odense SV |
| 13 | JEMODO ApS | 91,8% | 0 kr. | — | 6,7 | Odense C |
| 14 | MEGATRYK ApS | 91,7% | 340.671 kr. | 2 | 6,3 | Odense NV |
| 15 | Roboline ApS | 90,5% | -18.176 kr. | 1 | 5,0 | Høng |
| 16 | CC SOLUTION ApS | 90,3% | 63.965 kr. | — | 7,9 | Odense C |
| 17 | TA Electric ApS | 89,8% | 1,9 mio. kr. | 1 | 7,3 | Odense SØ |
| 18 | PAB FINANS ApS | 88,9% | -7.261 kr. | — | 6,9 | Odense SV |
| 19 | Vibskov Grafisk Design ApS | 88,7% | 44.425 kr. | — | 7,6 | Odense S |
| 20 | MB Scouting & Consulting ApS | 86,6% | 67.184 kr. | 1 | 6,0 | Odense NV |
| 21 | P. HØYER HOLDING ApS | 85,5% | 360.903 kr. | 1 | 4,8 | Odense C |
| 22 | BY BRÄUNER ApS | 83,4% | 1,2 mio. kr. | 2 | 5,5 | Odense S |
| 23 | MERTZ-DESIGN ApS | 80,3% | -18.251 kr. | 1 | 5,7 | Odense M |
| 24 | Christian Troels Product Design ApS | 78,3% | 554.589 kr. | 1 | 5,5 | Odense M |
| 25 | Spriint ApS | 77,7% | 181.362 kr. | 1 | 4,8 | Odense C |
| 26 | Industrial Product Design ApS | 77,6% | — | — | 5,7 | Odense SV |
| 27 | Simulated Designs ApS | 77,0% | 254.174 kr. | 1 | 6,4 | Odense S |
| 28 | FOTOGRAF CHRISTIAN PETERSEN ApS | 76,6% | — | 1 | 6,3 | Odense C |
| 29 | ALECA ApS | 76,2% | 2,1 mio. kr. | 1 | 7,0 | Odense C |
| 30 | INTERNATIONAL TOLKESERVICE ApS | 76,1% | 2,5 mio. kr. | 24 | 6,2 | Odense NØ |
| 31 | BG-BREEDING ApS | 76,0% | 323.831 kr. | 1 | 6,4 | Odense N |
| 32 | 2XL INVEST ApS | 75,0% | -16.710 kr. | — | 7,3 | Odense NV |
| 33 | Folie Fashion ApS | 74,6% | — | 3 | 5,3 | Odense SV |
| 34 | Mind4Service ApS | 73,9% | 1,8 mio. kr. | 1 | 7,1 | Odense SØ |
| 35 | KIPAC ApS | 71,7% | 27.042 kr. | 1 | 6,0 | Odense NØ |
| 36 | Conseva ApS | 71,5% | 15.611 kr. | 2 | 6,4 | Odense C |
| 37 | WHITEWATER ApS | 71,2% | -10.010 kr. | — | 6,3 | Odense NV |
| 38 | PRAL ApS | 69,7% | -2.840 kr. | — | 6,1 | Odense C |
| 39 | STUPID A/S | 63,5% | 11,5 mio. kr. | 19 | 7,7 | Odense C |
| 40 | 1st Aid ApS | 62,0% | — | 1 | 6,1 | Odense NV |
| 41 | DK-SVINERÅDGIVNING A/S | 61,6% | 1,2 mio. kr. | 2 | 6,3 | Odense SØ |
| 42 | RAMSING & CO. ApS | 59,4% | 1,7 mio. kr. | 2 | 6,8 | Odense C |
| 43 | We Are Original Talks ApS | 58,8% | 15,3 mio. kr. | 7 | 7,0 | Odense C |
| 44 | by bonavent ApS | 58,0% | 987.630 kr. | 5 | 7,0 | Odense C |
| 45 | KONTRAST ApS | 56,7% | 439.389 kr. | 2 | 5,2 | Odense C |
| 46 | GLAD & CO. ApS | 56,3% | 712.473 kr. | 1 | 6,7 | Odense M |
| 47 | Patriotisk Selskab f.m.b.a | 55,3% | 64,9 mio. kr. | 84 | 7,5 | Odense SØ |
| 48 | Jubel Design Studio ApS | 55,2% | — | 1 | 6,2 | Odense NØ |
| 49 | John Jensen Consulting ApS | 54,6% | 350.099 kr. | 1 | 5,7 | Odense S |
| 50 | Homburg ApS | 54,5% | 285.439 kr. | 1 | 5,9 | Odense NV |
Ranglisten dækker alle 108 virksomheder inden for anden liberal virksomhed i odense sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er SFR-Innovation ApS med 100,0%, efterfulgt af Nørgaard Panum ApS (100,0%) og MM Scouting Agency ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.