| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 Monkeys Holding ApS | 93,1% | — | — | 6,3 | Glumsø |
| 2 | K.E. Skilte ApS | 81,5% | 837.754 kr. | 1 | 7,4 | Næstved |
| 3 | House of Print ApS | 75,0% | 4,1 mio. kr. | 10 | 7,0 | Holmegaard |
| 4 | TROY Consult ApS | 74,9% | -4.200 kr. | — | 7,3 | Næstved |
| 5 | Rosbech Media Consult ApS | 72,5% | 1,7 mio. kr. | 1 | 7,4 | Næstved |
| 6 | MIJOI ApS | 71,0% | 4,8 mio. kr. | 2 | 7,3 | Næstved |
| 7 | Nordic Playground Institute International ApS | 65,6% | 44.085 kr. | — | 7,5 | Næstved |
| 8 | Malene Hald Studio ApS | 64,5% | — | 1 | 4,9 | Næstved |
| 9 | Fugl-Johansen ApS | 57,4% | 187.941 kr. | 1 | 6,3 | Holmegaard |
| 10 | 4700 A/S | 55,2% | 4,9 mio. kr. | 4 | 7,0 | Tappernøje |
| 11 | Snowball Translation, filial af Snowball Translation Inc., USA | 54,9% | 588.860 kr. | 1 | 6,6 | Karrebæksminde |
| 12 | Nina Nørgaard ApS | 47,6% | 414.405 kr. | 2 | 5,1 | Holmegaard |
| 13 | Kreator ApS | 43,9% | 134.130 kr. | 1 | 4,9 | Næstved |
| 14 | Casting Company Aps | 43,3% | — | 7 | 5,8 | Tappernøje |
| 15 | JW GROUP ApS | 35,6% | 51.132 kr. | 1 | 4,7 | Næstved |
| 16 | Clean Properties ApS | 34,8% | 883.527 kr. | — | 6,3 | Fuglebjerg |
| 17 | Studie 308 ApS | 26,0% | 1,3 mio. kr. | 2 | 5,4 | Næstved |
| 18 | SalesStyling ApS | 19,2% | 7,2 mio. kr. | 13 | 5,4 | Næstved |
| 19 | 2 Monkeys ApS | 19,0% | 705.230 kr. | 1 | 5,2 | Glumsø |
| 20 | Visuel Grafisk ApS | 5,9% | 997.569 kr. | 1 | 4,2 | Næstved |
| 21 | Dividendo ApS | 1,7% | 274.141 kr. | 1 | 2,8 | Næstved |
| 22 | Lenshardt & Brandis ApS | -2,5% | 79.002 kr. | 1 | 3,6 | Næstved |
| 23 | SAXSKIOLD.COM ApS | -10,1% | 1,4 mio. kr. | 2 | 4,9 | Holmegaard |
| 24 | Lisehenriksen1 ApS | -33,0% | -6.191 kr. | 5 | 3,0 | Næstved |
| 25 | EnProcentErNok ApS | -116,0% | -83.882 kr. | — | 3,6 | Næstved |
| 26 | BEST Project ApS | -136,8% | 665.352 kr. | 2 | 4,1 | Næstved |
| 27 | VIEWFINDER ApS | -39218,0% | -5.675 kr. | — | 4,5 | Næstved |
27 af 27 | ||||||
Ranglisten dækker alle 27 virksomheder inden for anden liberal virksomhed i næstved sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er 2 Monkeys Holding ApS med 93,1%, efterfulgt af K.E. Skilte ApS (81,5%) og House of Print ApS (75,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.