| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | M.N.S. ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | København S |
| 2 | SSW Production ApS | 100,0% | 2.209 kr. | — | 6,7 | Vanløse |
| 3 | LOCA HOLDING ApS | 100,0% | 375 kr. | — | 6,6 | København S |
| 4 | LISBETH SØGÅRD-HØYER HOLDING ApS | 100,0% | 7.000 kr. | — | 5,8 | København NV |
| 5 | Creative Freckle ApS | 100,0% | — | — | 7,6 | Vanløse |
| 6 | Reinert ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 5,8 | København Ø |
| 7 | Inklusiv ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | København N |
| 8 | NP25 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | København K |
| 9 | Irina Co.Intelligence ApS | 100,0% | — | — | 6,4 | København NV |
| 10 | Queen of UX Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Kastrup |
| 11 | Ordleg ApS | 100,0% | 26.544 kr. | — | 6,7 | København SV |
| 12 | Christine Bjerke Studio ApS | 100,0% | -20.813 kr. | — | 6,8 | København V |
| 13 | Advanced Social Innovation ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,5 | København N |
| 14 | Ganesha Invest ApS | 100,0% | — | — | 5,9 | København K |
| 15 | ArtWheel ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 4,5 | Brønshøj |
| 16 | Bjarne Pihlmann ApS | 100,0% | 2.000 kr. | — | 7,1 | Valby |
| 17 | Meldstad Quality Consulting ApS | 100,0% | 332.412 kr. | — | 6,5 | Valby |
| 18 | Zenze ApS | 100,0% | -37.208 kr. | — | 6,8 | Valby |
| 19 | Den Faglig Tolkeservice ApS | 100,0% | — | — | 7,4 | København Ø |
| 20 | Kunstrådgiverne ApS | 100,0% | -9.029 kr. | — | 6,2 | København Ø |
| 21 | Timely Strategies ApS | 100,0% | 625.904 kr. | — | 7,2 | København K |
| 22 | Kyroe Holding Aps | 99,8% | -6.281 kr. | — | 6,3 | København S |
| 23 | PIA STAHR PATENTS ApS | 99,8% | -9.321 kr. | 1 | 6,6 | København S |
| 24 | MYOSUL ApS | 99,8% | 634 kr. | — | 7,6 | Vanløse |
| 25 | HOLDINGSELSKABET AF 30. APRIL 1990 ApS | 99,7% | -69.423 kr. | 1 | 6,1 | København Ø |
| 26 | KRISTINA DAM ART & GRAPHIC DESIGN ApS | 99,7% | — | 1 | 7,2 | København S |
| 27 | Homies Finest ApS | 99,7% | 10.250 kr. | 1 | 5,2 | København N |
| 28 | Celik Holdings ApS | 99,5% | -14.274 kr. | — | 6,8 | Valby |
| 29 | VOLDAVIA A/S | 99,5% | -41.814 kr. | — | 7,1 | København N |
| 30 | WENKENS PRODUCTIONS ApS | 99,5% | 0 kr. | 1 | 6,3 | Brønshøj |
| 31 | Compuls ApS | 99,4% | -76.395 kr. | 3 | 5,0 | København N |
| 32 | MBS 4690 HOLDING ApS | 99,4% | -31.915 kr. | 1 | 5,9 | København V |
| 33 | TEAM Olsen ApS | 99,4% | 0 kr. | — | 6,4 | København S |
| 34 | Bahraini-Danish Design Company ApS | 99,2% | -5.222 kr. | — | 7,4 | København V |
| 35 | Mineral ApS | 99,0% | -41.199 kr. | 1 | 4,9 | København V |
| 36 | BOLL+ ApS | 99,0% | 331.414 kr. | 2 | 6,8 | København K |
| 37 | Motive Major Music ApS | 99,0% | 4.344 kr. | — | 7,4 | København S |
| 38 | CPHbiomedix ApS | 98,9% | 473.967 kr. | 1 | 5,5 | København Ø |
| 39 | KONSULENTFIRMA JAN HEE ApS | 98,6% | 0 kr. | — | 6,8 | København K |
| 40 | Biensûr ApS | 98,5% | 28.050 kr. | 1 | 6,3 | København S |
| 41 | SUBMARINE ADVERTISING ApS | 98,4% | 895.904 kr. | 1 | 6,9 | København K |
| 42 | KARSEMOSE ApS | 98,3% | -279.595 kr. | 5 | 6,4 | København S |
| 43 | Mumme Thing ApS | 98,1% | 35.000 kr. | — | 7,8 | Valby |
| 44 | Editions Holding ApS | 98,0% | -14.665 kr. | — | 6,0 | København K |
| 45 | ApS KOMPLEMENTARSELSKABET HOTEL TEMPERANCE, MALMØ | 97,9% | 0 kr. | — | 7,9 | København Ø |
| 46 | Tetomo ApS | 97,7% | — | 2 | 6,4 | København S |
| 47 | Sarah Müllertz Holding ApS | 97,7% | -8.000 kr. | — | 7,0 | København Ø |
| 48 | Bulldog and Partners v.PB ApS | 97,5% | -6.711 kr. | — | 6,7 | Valby |
| 49 | BTAM Italia di Ivan Marko Benes ApS | 97,5% | 72.268 kr. | 1 | 5,8 | København K |
| 50 | KvarnstrømCopenhagen ApS | 97,5% | -336 kr. | 1 | 6,3 | København K |
Ranglisten dækker alle 998 virksomheder inden for anden liberal virksomhed i københavn sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er M.N.S. ApS med 100,0%, efterfulgt af SSW Production ApS (100,0%) og LOCA HOLDING ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.