| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1P INVEST ApS | 100,0% | -1.350 kr. | — | 7,2 | Charlottenlund |
| 2 | Amakon Holding ApS | 100,0% | -18.496 kr. | — | 5,8 | Charlottenlund |
| 3 | Scouteye ApS | 100,0% | — | 1 | 5,9 | Charlottenlund |
| 4 | HH Strange-Vognsen Overlæge Speciallæge i Ortopædkirurgi ApS | 100,0% | 120.369 kr. | — | 7,8 | Charlottenlund |
| 5 | Strange Enterprise ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Charlottenlund |
| 6 | Let'sRead ApS | 100,0% | -3.402 kr. | — | 6,4 | Charlottenlund |
| 7 | Casayel Experience ApS | 100,0% | 320.703 kr. | — | 8,3 | Gentofte |
| 8 | Louise Østergaard Design & Upcycling ApS | 100,0% | -5.788 kr. | — | 6,0 | Charlottenlund |
| 9 | Living Things ApS | 100,0% | -17.239 kr. | — | 7,2 | Hellerup |
| 10 | MIKE GINSBORG HOLDING ApS | 99,9% | -228.933 kr. | — | 7,8 | Klampenborg |
| 11 | NOVO LECO ApS | 99,6% | -43.897 kr. | — | 6,8 | Charlottenlund |
| 12 | NF INVEST ApS | 99,3% | -175.394 kr. | — | 7,9 | Hellerup |
| 13 | CARSTEN EICHSTEDT HOLDING ApS | 99,3% | -192.380 kr. | 2 | 6,2 | Klampenborg |
| 14 | Biowatch Holding ApS | 99,2% | -110.852 kr. | — | 6,9 | Hellerup |
| 15 | Kirkeby Cell Therapy APS | 98,6% | 59.518 kr. | — | 6,8 | Hellerup |
| 16 | JK ENERGY ApS | 98,6% | -37.082 kr. | — | 6,9 | Gentofte |
| 17 | REGITZE OVERGAARD COPENHAGEN ApS | 98,6% | 1,5 mio. kr. | 2 | 6,5 | Charlottenlund |
| 18 | Ultranav ApS | 98,5% | -17.000 kr. | — | 8,6 | Gentofte |
| 19 | SCHMELLING INDUSTRIEL DESIGN ApS | 98,0% | 1,5 mio. kr. | 1 | 6,2 | Hellerup |
| 20 | CBB-S HOLDING ApS | 97,8% | 66.280 kr. | 1 | 6,0 | Charlottenlund |
| 21 | ZOE ApS | 97,6% | -5.949 kr. | — | 7,5 | Gentofte |
| 22 | M01 INVEST ApS | 96,6% | -99.198 kr. | 1 | 6,0 | Gentofte |
| 23 | Topp & Co ApS | 96,4% | 3.313 kr. | — | 7,3 | Hellerup |
| 24 | S. A. CONSULTING ApS | 96,3% | -60.132 kr. | — | 6,2 | Charlottenlund |
| 25 | KURT ALBÆK ApS | 95,8% | -147.956 kr. | — | 6,7 | Charlottenlund |
| 26 | HL KREA ApS | 95,7% | — | 1 | 6,2 | Gentofte |
| 27 | PRÆSTEGAARDS TEGNESTUE ApS | 95,7% | 451.431 kr. | 3 | 6,0 | Gentofte |
| 28 | Nordic Bloom Funds A/S | 95,3% | -158.353 kr. | 1 | 5,9 | Hellerup |
| 29 | CEDRELA SHIPPING ApS | 94,9% | -70.000 kr. | 34 | 7,2 | Gentofte |
| 30 | Lacarfe ApS | 94,3% | -121.431 kr. | 1 | 5,4 | København Ø |
| 31 | SCH3 CONSULTING ApS | 94,3% | 304.150 kr. | — | 8,0 | Klampenborg |
| 32 | MADS ARMGAARD HOLDING ApS | 94,2% | -4.125 kr. | — | 6,9 | Hellerup |
| 33 | PROLINGUA ApS | 94,2% | -8.051 kr. | — | 7,3 | Charlottenlund |
| 34 | K.J. ROSS-PETERSEN ApS | 93,8% | 73.081 kr. | 1 | 5,9 | Klampenborg |
| 35 | H.B. Consulting af 30.12.2015 ApS | 93,8% | -32.979 kr. | — | 7,1 | Hellerup |
| 36 | D&L AF 2014 ApS | 93,4% | -26.480 kr. | 1 | 5,7 | Hellerup |
| 37 | DYRHAUGE CONSULT ApS | 92,9% | -78.441 kr. | 1 | 5,7 | Hellerup |
| 38 | Espersen & Co ApS | 91,4% | 43.613 kr. | 1 | 6,5 | Hellerup |
| 39 | Ur Consult ApS | 90,5% | 250.718 kr. | 1 | 5,3 | Hellerup |
| 40 | IPANEMA OVERSÆTTELSER ApS | 90,5% | 101.017 kr. | 1 | 5,8 | Klampenborg |
| 41 | S Craig ApS | 90,0% | — | 1 | 7,1 | Charlottenlund |
| 42 | JONATHAN WICHMANN ApS | 89,5% | 3,1 mio. kr. | 4 | 6,2 | Charlottenlund |
| 43 | Claus Troelsgaard ApS | 88,8% | 1,4 mio. kr. | 1 | 7,4 | Hellerup |
| 44 | Yoj ApS | 88,1% | 2,7 mio. kr. | 2 | 6,0 | Hellerup |
| 45 | DESK NO. 63 P/S | 87,8% | 1,8 mio. kr. | 0 | 8,5 | Klampenborg |
| 46 | Groundwork Studio ApS | 86,7% | — | 1 | 6,8 | Charlottenlund |
| 47 | CVJ-HOLDING ApS | 86,2% | 612.294 kr. | 1 | 6,3 | København Ø |
| 48 | MIKA YASUOKA ApS | 85,3% | 222.212 kr. | 1 | 6,3 | Hellerup |
| 49 | IFO ApS | 85,1% | -12.671 kr. | — | 5,9 | Gentofte |
| 50 | Positiv Ekspertise ApS | 84,5% | 1,2 mio. kr. | 1 | 6,9 | Hellerup |
Ranglisten dækker alle 173 virksomheder inden for anden liberal virksomhed i gentofte sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er 1P INVEST ApS med 100,0%, efterfulgt af Amakon Holding ApS (100,0%) og Scouteye ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.