| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | EDC-FONDEN | 100,0% | — | — | 5,6 | Frederiksberg C |
| 2 | THE INOUE BROTHERS ApS | 100,0% | 0 kr. | 2 | 5,5 | Frederiksberg C |
| 3 | Cane ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Frederiksberg |
| 4 | Striksakken ApS | 100,0% | 26.262 kr. | — | 6,3 | Frederiksberg |
| 5 | Pharma PackDesign ApS | 100,0% | 21.787 kr. | 1 | 5,3 | Frederiksberg C |
| 6 | BAUM CPH ApS | 100,0% | 5.961 kr. | — | 6,6 | Frederiksberg |
| 7 | CS Law ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Slangerup |
| 8 | Apatite ApS | 99,2% | -64.982 kr. | — | 7,6 | Frederiksberg C |
| 9 | UiWE ApS | 99,1% | 43.861 kr. | 1 | 6,4 | Frederiksberg |
| 10 | Christina Bengtsson Holding ApS | 98,7% | -213.983 kr. | 1 | 5,9 | Frederiksberg C |
| 11 | INARI ApS | 98,2% | -18.751 kr. | — | 7,4 | Frederiksberg C |
| 12 | Stigsnæs-Eriksen Light ApS | 98,1% | -19.041 kr. | — | 6,7 | Frederiksberg C |
| 13 | J.O.S PATENT ApS | 97,9% | 74.344 kr. | — | 7,9 | Frederiksberg |
| 14 | FAARBORG ApS | 97,8% | — | — | 7,8 | Frederiksberg C |
| 15 | Ian Mahaffy Industrial Design ApS | 97,7% | — | 1 | 6,5 | Frederiksberg C |
| 16 | TRANSLATION CENTRE ApS | 97,4% | 23.274 kr. | 1 | 5,6 | Frederiksberg |
| 17 | Wemakethings Holding ApS | 97,2% | -68.884 kr. | — | 6,6 | Frederiksberg C |
| 18 | Ardent Studio Cph ApS | 97,1% | -56.823 kr. | 1 | 5,3 | Frederiksberg |
| 19 | Kim & Kunden ApS | 97,1% | 1,1 mio. kr. | 1 | 7,4 | Frederiksberg |
| 20 | RHEO FILAMENT ApS | 96,9% | -469.464 kr. | — | 6,8 | Frederiksberg |
| 21 | HVIDT INTERNATIONAL DESIGN ApS | 96,8% | -42.686 kr. | — | 6,8 | Frederiksberg |
| 22 | LARS MATHIESEN DESIGN ApS | 96,7% | 530.081 kr. | 2 | 6,6 | Frederiksberg C |
| 23 | JKSP ApS | 96,4% | -15.418 kr. | — | 6,2 | Frederiksberg C |
| 24 | THACKER CONSULT ApS | 96,1% | 131.239 kr. | 1 | 5,9 | Frederiksberg C |
| 25 | KØHN INVEST ApS | 96,0% | 34.600 kr. | — | 8,0 | Frederiksberg |
| 26 | ABILD ANDERSEN CONSULTING ApS | 95,7% | -23.425 kr. | — | 7,3 | Frederiksberg |
| 27 | EF Vurdering ApS | 95,6% | -26.178 kr. | 2 | 5,7 | Frederiksberg C |
| 28 | TUKAN DESIGN ApS | 95,5% | -22.954 kr. | — | 7,5 | Frederiksberg C |
| 29 | MediaPulse ApS | 94,7% | 384.289 kr. | 1 | 5,2 | Frederiksberg |
| 30 | INGER GREGERSEN ApS | 94,3% | -81.004 kr. | — | 6,7 | Frederiksberg C |
| 31 | KLEIN & CO ApS | 93,6% | 1,3 mio. kr. | 3 | 6,9 | Frederiksberg |
| 32 | TOTALPARTNER ApS | 93,4% | 103.472 kr. | — | 7,5 | Frederiksberg C |
| 33 | HAUXNER ApS | 93,1% | 124.260 kr. | 1 | 4,9 | Frederiksberg C |
| 34 | Samy Khabthani Photography ApS | 92,3% | -51.301 kr. | 1 | 5,1 | Frederiksberg C |
| 35 | AARBOGH BUSINESS PARTNER HOLDING ApS | 90,7% | 899.521 kr. | 1 | 5,8 | Frederiksberg |
| 36 | Aest Interior Design ApS | 90,4% | 4.531 kr. | — | 6,9 | Frederiksberg |
| 37 | GLIFBERG-LYKKE ApS | 89,4% | -39.905 kr. | — | 6,4 | Frederiksberg C |
| 38 | Helter Skelter ApS | 88,7% | 6,1 mio. kr. | 2 | 6,7 | Frederiksberg C |
| 39 | TF STUDIO APS | 86,7% | 45.142 kr. | — | 6,0 | Frederiksberg |
| 40 | Global Design Partner ApS | 86,5% | 3,8 mio. kr. | 2 | 7,2 | Frederiksberg |
| 41 | WIIG HANSEN ApS | 85,5% | 30.867 kr. | 1 | 5,5 | Frederiksberg C |
| 42 | NORDQUIST MANAGEMENT ApS | 85,4% | 48.211 kr. | 1 | 5,3 | Frederiksberg C |
| 43 | CHRISTIAN GRAVESEN PHOTOGRAPHY ApS | 84,5% | 1,1 mio. kr. | 1 | 7,0 | Frederiksberg C |
| 44 | Relay Studio ApS | 83,3% | 7,6 mio. kr. | 4 | 7,2 | København V |
| 45 | REVCO ApS | 83,1% | 5,7 mio. kr. | 3 | 7,9 | Frederiksberg |
| 46 | Line Krüger ApS | 83,0% | — | 1 | 6,8 | Frederiksberg C |
| 47 | Pelikan & Co. ApS | 82,5% | 38.103 kr. | — | 6,8 | Frederiksberg C |
| 48 | TECHR ApS | 81,4% | 177.500 kr. | — | 7,9 | Frederiksberg |
| 49 | Cetti Studio ApS | 81,3% | 819.448 kr. | 1 | 7,0 | Frederiksberg C |
| 50 | Bertelsen ApS | 80,7% | -894 kr. | 1 | 5,6 | Frederiksberg |
Ranglisten dækker alle 176 virksomheder inden for anden liberal virksomhed i frederiksberg sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er EDC-FONDEN med 100,0%, efterfulgt af THE INOUE BROTHERS ApS (100,0%) og Cane ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.