| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | C-Ressource ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 5,7 | Aarhus V |
| 2 | Appex ApS | 100,0% | — | — | 7,3 | Aarhus C |
| 3 | neurizon ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,7 | Egå |
| 4 | Studio WeissKrogh ApS | 100,0% | 963.655 kr. | 2 | 6,7 | Risskov |
| 5 | Leg & Læring ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Aarhus C |
| 6 | Meiren ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Lystrup |
| 7 | Peter Skovsgaard Larsen ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,2 | Sabro |
| 8 | The Left Over ApS | 100,0% | — | — | 8,2 | Aarhus C |
| 9 | MORTEN BUNDGAARD HOLDING ApS | 100,0% | -65.823 kr. | 1 | 6,8 | Risskov |
| 10 | RYK-FONDEN TIL VARETAGELSE AF REGISTRERING OG YDELSESKONTROL | 99,9% | -192.096 kr. | 75 | 8,4 | Aarhus N |
| 11 | Lone Bendorff Holding ApS | 99,8% | 0 kr. | — | 6,3 | Egå |
| 12 | KRISTIAN CARØE LIND ApS | 99,8% | — | — | 8,1 | Solbjerg |
| 13 | ELMHOLDT HOLDING ApS | 99,6% | -25.472 kr. | — | 6,1 | Aarhus C |
| 14 | ArosBay Invest ApS | 99,3% | -9.180 kr. | — | 6,9 | Højbjerg |
| 15 | MINDUS ApS | 99,3% | -74.847 kr. | 4 | 6,4 | Højbjerg |
| 16 | RUIGROK ApS | 99,2% | -20.381 kr. | — | 7,3 | Åbyhøj |
| 17 | NATTORALIK A/S | 99,2% | -1.046 kr. | — | 8,0 | Højbjerg |
| 18 | Piapio ApS | 99,2% | -927.139 kr. | 1 | 6,4 | Aarhus C |
| 19 | Fuglsang Capital ApS | 99,1% | -387.798 kr. | — | 7,7 | Risskov |
| 20 | BUNK ADMINISTRATION ApS | 98,9% | -928 kr. | — | 6,8 | Aarhus V |
| 21 | Selskabet af 11. september 2014 ApS | 98,2% | -11.339 kr. | — | 6,8 | Tranbjerg J |
| 22 | Fudge Creative Studio ApS | 98,2% | 1.500 kr. | — | 5,7 | Aarhus C |
| 23 | VetSalus Scandinavia A/S | 97,9% | -31.374 kr. | — | 6,5 | Aarhus N |
| 24 | Mathias Rue Holding ApS | 97,4% | -6.688 kr. | — | 6,0 | Hasselager |
| 25 | DOCROCK ApS | 97,3% | 150.386 kr. | 1 | 6,5 | Højbjerg |
| 26 | HKA Consult ApS | 96,8% | 549.143 kr. | 1 | 6,4 | Højbjerg |
| 27 | DITLEVDESIGN HOLDING ApS | 96,4% | -273.183 kr. | 1 | 6,4 | Brabrand |
| 28 | Magnus ApS | 96,3% | 37.400 kr. | — | 7,6 | Aarhus C |
| 29 | KOMPLEMENTARSELSKABET BATTERIET ApS | 95,2% | -13.931 kr. | — | 6,6 | Aarhus C |
| 30 | A'PART DESIGN ApS | 94,7% | 127.926 kr. | — | 8,3 | Aarhus C |
| 31 | AB STUDIEDESIGN ApS | 94,3% | -1.428 kr. | 1 | 5,4 | Risskov |
| 32 | ALLAN TOFT PHOTOGRAPHER ApS | 94,0% | 754.861 kr. | 2 | 5,8 | Risskov |
| 33 | Swift Creatives ApS | 92,4% | 7,7 mio. kr. | 7 | 7,3 | Aarhus C |
| 34 | C.B. Fleischer ApS | 92,2% | 447.224 kr. | — | 8,4 | Højbjerg |
| 35 | Outdoor Production ApS | 91,5% | -37.068 kr. | — | 7,3 | Malling |
| 36 | Monique Consentino Aps | 90,6% | — | 1 | 5,5 | Tranbjerg J |
| 37 | TolkeAkut ApS | 90,5% | 221.876 kr. | 9 | 5,2 | Åbyhøj |
| 38 | Martin Helbo Studio ApS | 89,7% | 52.676 kr. | 1 | 5,3 | Tranbjerg J |
| 39 | J. P. FREDERIKSEN ApS | 89,2% | -72.150 kr. | — | 8,2 | Aarhus C |
| 40 | CMA-Group ApS | 88,9% | 6,7 mio. kr. | 5 | 7,1 | Aarhus C |
| 41 | ARROWSAILING ApS | 88,8% | 0 kr. | — | 7,2 | Beder |
| 42 | JBVP HOLDING ApS | 88,7% | -120.602 kr. | 1 | 5,7 | Aarhus C |
| 43 | HANDMATE ApS | 88,1% | 1,5 mio. kr. | 2 | 6,3 | Aarhus V |
| 44 | ITALIEN INFORMATION SERVICE A/S | 87,9% | 32.793 kr. | — | 7,1 | Brabrand |
| 45 | Mere-Rum ApS | 87,9% | 330.171 kr. | 1 | 6,2 | Skødstrup |
| 46 | EFU INVEST ApS | 87,3% | -23.000 kr. | — | 6,7 | Viby J |
| 47 | MS. LIND ApS | 87,3% | -10.815 kr. | — | 7,9 | Højbjerg |
| 48 | NORDIC TALES ApS | 86,0% | 559.092 kr. | 1 | 7,0 | Aarhus C |
| 49 | LHS 2016 ApS | 85,9% | 40.813 kr. | 1 | 5,5 | Aarhus C |
| 50 | INGENCO2.DK ApS | 85,8% | 557.591 kr. | 2 | 6,5 | Aarhus C |
Ranglisten dækker alle 308 virksomheder inden for anden liberal virksomhed i aarhus sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er C-Ressource ApS med 100,0%, efterfulgt af Appex ApS (100,0%) og neurizon ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.